Archiwum miesięczne (Grudzień 2011)

Odczyt danych GPS ze zdjęcia w PHP

Mapa

Wykonanie zdjęcia urządzeniem posiadającym GPS, spowoduje zapisanie w nim dodatkowych informacji na temat lokalizacji. Są one przechowywane w metadanych obrazu (EXIF), zatem można je bardzo łatwo odczytać przy pomocy odpowiedniej funkcji dostępnej w PHP.

Metody magiczne w PHP, część druga

Programowanie w PHP

Jakiś czas temu przedstawiłem pierwszą część z serii artykułów opisujących metody magiczne w PHP. Dzięki ich zastosowaniu możemy uzyskać wiele dodatkowych możliwości podczas korzystania z obiektów. Dziś kolej na opisanie następnych z nich: __toStrnig(), __clone(), __sleep() oraz __wakeup().

Pierwsze urodziny mojego bloga :)

birthday

Dziś mija dokładnie rok od momentu, gdy napisałem na tym blogu pierwszego posta. Nie powstało ich zbyt wiele, ale mam nadzieję, że informacje jakie na nim dotychczas przedstawiłem, okazały się pomocne. W kolejnym roku postaram się, aby wpisów było więcej i stanowiły jeszcze lepsze źródło wiedzy dotyczące programowania i nie tylko. Dziękuję wszystkim, którzy dotychczas odwiedzili ten blog i przekazali swoje uwagi oraz opinie. Zapraszam do czytania kolejnych postów, które powinny się pojawić już niebawem.